Skip to main content

Перфект Јога

Во Перфект Јога – Perfect Yoga – Едукативен и истражувачки центар за јога во Скопје, нудиме јога часови за почетници, средно ниво и напредно ниво, создадени да го подобрат вашето здравје и благосостојба преку практикување на традиционалната уметност на јогата.

Прочитај повеќе
Perfect Yoga

Перфект Јога

Едукативен и истражувачки центар

Дали сте подготвени да го започнете вашето јога патување во Скопје?

Нашите јога часови се дизајнирани за сите нивоа на искуство, од почетници до напредни практиканти. Дојдете и откријте ја магијата на јогата со нашите искусни инструктори. Ако сте нови во светот на јогата, нашите часови за почетници се идеални за вас. Ќе научите основни пози, техники на дишење и релаксација, кои ќе ви помогнат да го подобрите вашето физичко и ментално здравје. Започнете со лесни и достапни часови кои ќе ви ја отворат вратата кон светот на јогата.

За оние кои имаат веќе основно познавање на јога, нашите часови за средно ниво нудат понапредни позиции и техники. Овие часови се фокусирани на зајакнување на телото, подобрување на флексибилноста и продлабочување на вашата јога практика. Придружете ни се во нашето јога студио во Скопје и продолжете го вашето јога патување.

Ако сте искусен јога практикант и барате предизвик, нашите напредни часови се токму тоа што ви треба. Со комплексни позиции, интензивни вежби и длабоки техники на медитација, ќе ја подигнете вашата јога практика на ново ниво.

Нашите инструктори ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели и да го усовршите вашето тело и ум. Независно дали сте во Скопје или било каде во Македонија, јогата може да ви помогне да го подобрите вашето здравје и благосостојба. Нашето јога студио во Скопје нуди часови кои се прилагодени на вашите потреби и ниво на искуство. Започнете со јога денес и почувствувајте ги бенефитите на оваа древна пракса.

Perfect Yoga

Учителот по јога Љубен Луј Ѓорѓиоски, јога практикува веќе 40 год.

Како искусен и реномиран учител по јога, ги одржува редовни и периодични курсеви по јога во нашиот центар. Почетни, Средни и Напредни јога курсеви како и специлализирани јога курсеви: Јога за ‘Рбет, Јога за Бремени и Хапи Јога – Јога за деца и Јога за Деца со Родители.

Perfect Yoga

Јогата, со вековна традиција, ја пренесе својата изворност, мудрост и пракса до денешни дни.

Јога за Почетници

Ние, луѓето на денешнината сме постојано во некое брзање. Брзаме на работно место, брзаме дома, на состанок, да се сретнеме со пријатели, да ги пречекаме децата…

Јога за ‘Рбет

Здравјето е најголемиот дар на природата и божји благослов за хармоничен, среќен и креативен живот.

Јога Нидра

Недостигот од редовна физичка активност и брзиот ритам на живот водат до замор, поспаност, нервоза, депресија и стрес.

Вежбај Перфект Јога и биди среќен.

Придружете ни се на часовите по јога и пронајдете внатрешен мир и благосостојба!

Дознај повеќе